O NAS / ZESPÓŁ PSYCHOTERAPEUTÓW
Psychoterapeutka Agnieszka Roguska-Adamczyk

Agnieszka
Roguska-Adamczyk

Psychoterapeutka Gestalt

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt. (EAGT, PTPG nr 152) Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w organizacjach zajmujących się pomocą psychologiczną i terapeutyczną osobom ze środowisk marginalizowanych, a także w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej, Ośrodku Terapeutycznym AKSON oraz we wrocławskich ośrodkach rozwoju osobistego, gdzie pracowałam w charakterze psychoterapeuty indywidualnego i trenera grupowego. Współprowadziłam grupy wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy. W pracy psychoterapeutycznej specjalizuję się w pomocy osobom cierpiącym i powodu kryzysów osobistych oraz trudności w bliskich relacjach (partnerzy, dzieci, rodzice, pracownicy), a także tym, którzy nie znają powodów swojego cierpienia i doświadczają wyczerpania w poszukiwaniu spokoju i satysfakcji w życiu.


Jako psychoterapeutka dążę do spotkania w atmosferze szacunku i akceptacji. Wtedy, możliwe staje się dotarcie do osobistej prawdy, uzyskanie wsparcia oraz odzyskanie wewnętrznej siły w niełatwym i wymagającym odwagi procesie wprowadzania zmian. Na podstawie własnego doświadczenia osobistego i zawodowego jestem przekonana, że najważniejszym czynnikiem leczącym w procesie psychoterapii jest konstruktywna i zaangażowana relacja Terapeuta-Klient, dlatego swoją pracę regularnie superwizuję i korzystam ze szkoleń. Ostatnio w obszarze moich zainteresowań zawodowych szczególne miejsce zajmuje psychosomatyka oraz praca terapeutyczna poprzez ciało z wykorzystaniem metody Alexandra Lowen’a.


Ukończyłam roczne szkolenie psychoanalityczne „Psychoterapia okołoporodowa i praca i mamą i dzieckiem do lat 3”. Łączę rozumienie psychoanalityczne i humanistyczno – doświadczeniowym, aby pomagać kobietom w tym wyjątkowym procesie stawania się mamą. Współpracuję z Instytutem Integralnej Psychoterapii Gestalt, szkolę osoby, chcące pomagać innym jako psychoterapeuci.


Jestem superwizorką w trakcie szkolenia prowadzonego przez Instytut Gestalt z Czech we współpracy z IpSiG z Włoch pod dyrekcją merytoryczną Jana Roubala i Stany Dudovej.

Zarezerwuj wizytę
u psychoterapeuty już teraz!

Zadzwoń: +48 660 741 241 lub wyślij wiadomość:

    Gdzie nas znajdziesz?