O NAS / ZESPÓŁ PSYCHOTERAPEUTÓW
Psychoterapeuta / Psycholog Martyna Ościk

Martyna
Ościk

Psycholożka / Psychoterapeutka

Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie szkolenia przygotowującego do uzyskania certyfikatu terapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na dziennych oddziałach Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu i Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie oraz w gabinecie prywatnym. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

  

W swojej pracy integruję techniki pochodzące z różnych nurtów terapeutycznych, co pozwala mi na zachowanie elastyczności i większe otwarcie się na potrzeby pacjenta. Uważam, że najważniejsze w procesie terapeutycznym są nie stosowane narzędzia, ale aktywne, empatyczne podążanie za osobą i za tym, co chce w sposób świadomy lub nieświadomy przekazać. Bliskie jest mi humanistyczne rozumienie pacjenta, zwracające uwagę nie tylko na jego deficyty, ale i zasoby. Towarzyszy mi niesłabnąca ciekawość drugiego człowieka, pragnienie poznania i zrozumienia jego doświadczeń oraz tego, jak mogły wpłynąć na jego aktualne funkcjonowanie i postrzeganie rzeczywistości. Kluczowe w terapii jest dla mnie budowanie atmosfery zaufania i szacunku, będącej w mojej opinii fundamentem solidnej relacji terapeutycznej i podstawą dalszej pracy. W kontakcie z pacjentem stawiam na szczerość i autentyczność, unikając w ten sposób tworzenia dystansu i barier, mogących utrudniać proces terapeutyczny.

  

Pracuję z osobami przeżywającymi trudności związane ze zmianami nastroju, depresją, zaburzeniami lękowymi. Wspieram osoby doświadczone przez traumy, pochodzące z dysfunkcyjnych domów, mające problemy w relacjach z innymi ludźmi, zmagające się z samotnością, niskim poczuciem własnej wartości, stratą czy żałobą.

  

Nie wyobrażam sobie wolnego czasu bez książek i muzyki. W dbaniu o balans pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym najbardziej pomagają mi jednak bliższe i dalsze wycieczki górskie, stanowiące idealną okazję do osadzenia się w „tu i teraz”.

Zarezerwuj wizytę
u psychoterapeuty już teraz!

Zadzwoń: +48 660 741 241 lub wyślij wiadomość:

    Gdzie nas znajdziesz?