O NAS / ZESPÓŁ PSYCHOTERAPEUTÓW
Psychoterapeutka Gestalt Monika Kurek

Monika Kurek

Psychoterapeutka Gestalt

Jestem psychoterapeutką w trakcie 4 letniego całościowego szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie akredytowanym przez European Association for Psychotherapy oraz pracującym zgodnie z wytycznymi Polskiej Rady Psychoterapii oraz standardów EAGT, jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt. Ponadto ukończyłam akredytowany podstawowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz program pomocy psychologicznej w ujęciu Gestalt.


Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam podczas stażu klinicznego w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na oddziale psychiatrycznym i psychogeriatryczny, pracując wolontaryjnie w MOPS we Wrocławiu w aspekcie wsparcia psychologicznego rodzin potrzebujących i seniorów oraz w Centrum Rozwoju, Wsparcia i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu gdzie pracując na co dzień udzielam pomocy psychologicznej studentom i nauczycielom.

 

W pracy psychoterapeutycznej skupiam się na rozwijaniu świadomości, eksploracji doświadczeń tu i teraz oraz integracji różnych aspektów osobowości. Pomagam pacjentowi w zauważaniu i doświadczaniu swoich myśli, emocji, cielesnych doznań i zachowań w bieżącym kontekście. Bliska jest mi praca z ciałem, odczytywanie sygnałów z ciała, mówiących o drzemiących w nim emocjach, które prowadzą do odkrywania stojących za nimi potrzeb.


Swoją pracę poddaję regularnej superwizji certyfikowanym Superwizorom z Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt. Pracuję w oparciu o Kodeks Etyczny Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt.


Ważne jest dla mnie szeroko pojęte zdrowie oparte na aktywności fizycznej i duchowej. Wolne chwile spędzam z jogą która pozwala kontrolować moje ciało i umysł, praktykuję również zdrowy oddech głównie oparty na metodzie Butejki, a w ostatnim czasie doświadczam również medytacji z mantrą opartej na dźwiękach. Dodatkowo uwielbiam spacery zarówno miejskie jak i górskie. Przyjemność i skupienie odnajduję w czytaniu książek. Nade wszystko doceniam czas spędzony z rodziną, którą stanowią moje córki, mąż i pies Czesław.

Zarezerwuj wizytę
u psychoterapeuty już teraz!

Zadzwoń: +48 660 741 241 lub wyślij wiadomość:

    Gdzie nas znajdziesz?